0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Судот во Хонг Конг на казни до 1,5 година затвор осуди повеќе активисти од продемократското движење

Судот во Хонг Конг денеска му зададе нов удар на продемократското движење, осудувајќи неколкумина опозициски фигури и активисти со затворски казни до 18 месеци, јави ДПА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close