0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштествоХроникаХроника.Портал

Судот му одреди притвор на Сашо Мијалков за случајот „Трезор“

Кривичниот суд - Скопје, му одреди мерка притвор на Сашо Мијалков, обвинет во случајот ,,Трезор" до правосилност на пресудата. Ова одлука следеше по предлог на јавниот обвинител Трајче Пеливанов, кој истакна дека постои опасност од бегство. На обвинетиот Небојша Стајковиќ, пак, му одреди мерка куќен притвор.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close