ЕвропаЕвропа.Портал

Судот на ЕУ му го одзеде европратеничкиот имунитет на Пучдемонт

Европскиот суд на правдата му го одзеде имунитетот на поранешниот каталонски премиер Карлес Пучдемон како европратеник, објави весникот „Ла Вангуардија“.

Back to top button
Close
Close