0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштествоХроникаХроника.Портал

Судот им определи мерки за претпазливост на останатите две лица, опфатени со истрагата за набавка на софтвер

Основниот кривичен суд во Скопје го прифати предлогот на Јавното обвинителство и на останатите две лица опфатени со истрагата за набавка на софтвер, им определи мерки на претпазливост.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close