Svet.SlajderСветСвет.Портал

Судири во Боливија, петмина убиени

Политичката криза во Боливија ескалира откако безбедносните сили отворија оган кон приврзаниците на поранешниот претседател Ево Моралес, при што загинаа најмалку пет лица, а повредени десетина.

Back to top button
Close
Close