Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Судири меѓу полицијата и демонстрантите во Тбилиси

До конфликтот дојде откако опозициските активисти се обидоа да постават шатори во близина на зградата на грузискиот Парламент. Министерството за внатрешни работи соопшти дека во немирите се уапсени 10 лица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close