СветСвет.Слајдер

Судири меѓу индиската армија и локалното население во Кашмир

Меѓу индиските сили и антииндиски настроените жители на селата во регионот Кашмир денеска избувнаа судири по вооружените борби во кои армијата уби тројца осомничени екстремисти, соопштија полицијата и локалното население.

Back to top button
Close
Close