БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Судир на товарен брод со пловило на грчката воена морнарица

Рано утрово во морскиот дел во близина на атинското пристаниште Пиреас, од засега непознати причини, се судрија два брода, едниот на грчката воена морнарица, а другиот, товарен што плови под португалско знаме, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close