СветСвет.Портал

Судир меѓу безбедносните сили на Филипини и трговци со дрога, најмалку 13 загинати

Најмалку 13 лица, меѓу кои и еден полицаец, загинаа, а двајца полицајци се повредени во акција на безбедносните сили на Филипините против трговци со дрога.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close