ОпштествоХроникаХроника.Портал

Судењето за „Тортура“ одложено за 8 март

Денешната расправа и расправата закажана за 26 февруари 2021 година за предметот „Тортура“ нема да се одржат, информираат од Основен Кривичен суд Скопје.

Back to top button
Close
Close