ОпштествоХроникаХроника.Портал

Судењето за „Меѓународен сојуз” продолжува на 29 април

Судењето за невладината организација „Меѓународен сојуз", каде заедно со основачот Бојан Јовановски, обвинети се уште четири лица, продолжува на 29 април, откако на денешното рочиште беа сослушани бизнисмените Адријан Амзовски и Ресул Лога.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close