0_Македонија.ПорталПолитикаХроникаХроника.Портал

Судење за „27 април“: Сведочи вешто лице од областа на информатичката технологија

Нејасно е зошто податоците за телефонските броеви телеком операторите ги предале отворени, а не заштитени при пренос од кај нив до Јавното обвинителство, рече вешто лице од областа на информатичката технологија, сослушано како сведок на одбраната на денешното судење за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close