0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитикаХроникаХроника.Портал

Судење за „27 април“: Се сослушуваат сведоци предложени од одбраната на Јанакиески

Со сослушување на сведоци предложени од одбраната на Миле Јанакиески денеска во Основниот кривичен суд во Скопје, продолжува судењето за организаторите на случувањата во Собранието на 27 април 2017 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close