Свет

Суданската полиција употреби солзавец против демонстрантите во Картум

Полицијата во Судан употреби созавец откако повеќе стотици учесници во протестите против претседателот Омар ал-Башир блокираа пат кон центарот на Картум.

Back to top button
Close
Close