Svet.SlajderСвет

Суд во Хонг Конг осуди продемократски активисти на затвор

Суд во Хонг Конг изреча казна затвор од осум до 18 месеци за девет лица, кои се товарат за организирање и учество во недозволените протести во 20219 година, кога мирно протестираа илјадници луѓе.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close