Svet.SlajderЕвропа

Суд после три години го прогласи за мртов исчезнатиот германски милијардер Хауб

Цели три години по неговото исчезнување на швајцарските Алпи, суд во Келн денеска го прогласи за мртов милијардерот Карл-Ериван Хауб, јави ДПА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close