0_Спорт.ПорталФудбал

Суарез и Видал веќе трет натпревар по ред не се во составот на Барселона

Напаѓачот Луис Суарез и играчот за врска Артуро Видал, кои се блиску до напуштање на Барселона, не се вклучени во составот на каталонскиот клуб за вечерашниот дуел со Елче во Гампер купот.

Барселона, 19 септември 2020 (МИА) – Напаѓачот Луис Суарез и играчот за врска Артуро Видал, кои се блиску до напуштање на Барселона, не се вклучени во составот на каталонскиот клуб за вечерашниот дуел со Елче во Гампер купот.

Тие ќе го пропуштат третиот натпревар по ред на тимот.

Претходно двајцата играчи ги пропуштија натпреварите против Гимнастик (3:1) и Жирона (3:1). зс/

Таг
Back to top button
Close
Close