0_Спорт.ПорталФудбал

Суарез го повтори рекордот на Фалкао

Напаѓачот на Атлетико, Луис Суарез постигна гол на мечот од Шпанското првенство против Гетафе (1:0).

Мадрид, 31 декември 2020 (МИА) – Напаѓачот на Атлетико, Луис Суарез постигна гол на мечот од Шпанското првенство против Гетафе (1:0).

Уругваецот постигна осум гола на своите први 11 натпревари во Ла Лига за тимот од Мадрид, повторувајќи го дебитантскиот рекорд на Атлетико во 21 век.

Во 2011 година Радамел Фалкао ја започна својата кариера на ист начин. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close