0_МИА Истражува.ПорталИзбраноМИА Истражува

Студија: Загадувањето на воздухот значително зголемува ризик од неплодност

Изложеноста на загаден воздух значително го зголемува ризикот од неплодност. Тоа се резултати од првата студија за проучување на опасноста по населението.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close