0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Студија: Загадувањето на воздухот може да ја зголеми смртноста од Ковид-19 за 15 отсто

Транзицијата кон зелена економија со чисти и обновливи извори на енергија претставува истовремена поддршка и за животната средина и за јавното здравје, локално со подобрување на квалитетот на воздухот и на глобално ниво со ограничување на климатските промени, велат истражувачите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close