0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Студија за нивото на соработка меѓу С Македонија и Грција: Значително зајакнување на поврзаноста меѓу двете земји во голем број области

Сега е време Грција и Северна Македонија да создадат солидна основа пред влезот на Северна Македонија во ЕУ. Затоа што не е прашање дали тоа ќе се случи, туку само кога ќе се случи. И кога тоа ќе се случи, двете земји треба да ги искористат сите свои алатки за креирање политики, како и поддршката на ЕУ, за да развијат културно, социјално и економски богато подрачје каде што луѓето се уверени и веруваат во иднината, рече Шарлот Самелин, амбасадор на Шведска во Грција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close