Svet.SlajderСвет

Студија во Чиле: Вакцината КоронаВак е ефикасна 67 отсто против симптомска инфекција

КоронаВак, вакцината против Ковид-19 на кинеската компанија Синовак, е 67 проценти ефикасна во спречување на симптоматска инфекција, соопшти денеска чилеанската Влада по добиените податоци од општата популација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close