Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Студија: Два милиона луѓе во Британија треба да се вакцинираат неделно за да се спречи трет бран на епидемијата

Велика Британија треба да вакцинира два милиони луѓе неделно за да спречи ширење на третиот бран на коронавирусот. Тоа е заклучокот на студијата на Лондонската школа за хигиена и тропска медицина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close