АвтомобилиСвет

Студија: До 2027 година електричните возила поевтино ќе се произведуваат од конвенционалните автомобили

Електричните возила ќе бидат поевтини за производство од конвенционалните автомобили со мотори со внатрешно согорување до 2027 година, покажуваат податоците од нова студија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close