ЕвропаЕвропа.Портал

Студија: 21 отсто дијабетичари заразени со Ковид-19 умираат во рок од 28 денови

Секој петти пациент со дијабетес примен во болница со коронавирус умира во рок од 28 денови, според резултати од новата студија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close