Дописници МКДКултураКултура.ПорталОпштински вести

Студенти од Куманово снимија долгометражен филм „Приказ“ во вонредни услови

Група студенти од Куманово снимија  долгометражен филм - психолошки трилер насловен „Приказ“, подготвен во вонредни услови  поради пандемијата со Ковид-19. Режисери се Николај Павловски и Марко Јовановски, а во екипата се 20 актери-аматери од различни етникуми и уште толку лица во продукција. Филмот е снимен на повеќе локации во Куманово, но и во Крива Паланка, Охрид и Струга. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close