0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Студено и ветровито со сончеви периоди

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди и со умерен, вдолж Повардарието, повремено засилен северен ветер. Во североисточните делови ќе провејува снег, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Скопје, 7 февруари 2020 (МИА) – Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди и со умерен, вдолж Повардарието, повремено засилен северен ветер. Во североисточните делови ќе провејува снег, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Утринската температура ќе се движи од минус 1 до минус 11 степени, а дневната од минус 2 до 7 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди. Утринската температура ќе достигне до минус 6 степени, а дневната до 3 степени. рп/бак/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close