0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаОпштество

Студениот бран нема да се одрази врз земјоделството

Студениот бран што ја зафати земјава со утрински температури под нулата, нема да се одрази негативно врз земјоделството. Можни се евентуални штети во овоштарството, но мали, кои ќе се манифестираат со проретчување на плодот.

Back to top button
Close
Close