ХроникаХроника.Портал

Струмичкото обвинителство поведе постапка против осомничен за обид за убиство​

Основното јавно обвинителство Струмица донесе наредба за спроведување истражна постапка против 57-годишен жител на село Вељуса поради основано сомнение дека го сторил кривичното дело „убиство“.

Back to top button
Close
Close