Дописници МКДОпштински вести

Струмичанка пронајдена мртва својот дом

Во куќа на улица „Балканска“ во Струмица попладнево е пронајдена мртва жена на 67 - годишна возраст.

Струмица, 19 февруари 2021 (МИА) – Во куќа на улица „Балканска“ во Струмица попладнево е пронајдена мртва жена на 67 – годишна возраст.

Веста ја потврдија од струмичката полиција, од каде информираа дека на местото на настанот се полициски екипи и се врши увид,

И од Основното јавно обвинителство во Струмица потврдија дека заменик – јавен обвинител врши увид во куќата каде е пронајдена жената, но повеќе детали не се соопштуваат.

Увидот се уште трае, а од полицијата повеќе информации најавуваат за подоцна. рт/рп/

Back to top button
Close
Close