0_Македонија.ПорталВидео изјаваОпштество

Стручните профили за учебната 2021/2022 ќе се креираат според барањата на компаниите и општините

Во соработка и консултации со општините, стопанските  комори и реалниот сектор ќе се утврдуваат нови профили за запишување во средните стручни училишта во учебната 2021/2022, кои ќе одговараат на потребите на пазарот на трудот, на компаниите и на самите општини.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close