0_Магазин.ПорталСцена

Стручњаци на ФБИ го избраа најреално прикажаниот филмски психопат досега

Адаптацијата на романот на Ентони Бурџис од страна на режисерот Стенли Кјубрик се сметаше за вознемирувачка по излегувањето, а некои дури бараа и забрана за прикажување на филмот. Психотичкото однесување на Алекс како водач на банда се манифестира преку недостаток на емпатија и постојана потреба за возбуда. Помалку реална е терапијата со која се обидуваат да го излечат.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close