ЕвропаЕвропа.Портал

Строгите мерки во Англија го ограничија ширењето на Ковид-19

Бројот на инфекции од коронавирус во Англија се намали за две третини во периодот меѓу средината на јануари и средината на февруари, според нова студија на Лондонскиот империјал колеџ и Ипсос МОРИ, објави Политико.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close