0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштествоТема

Стресот од пандемијата отвори проблем во говорот кај децата, а проблемот со мобилните доби нов назив – „екранизација“

Пандемијата остави траги во развојот на децата. Според логопедите, поради стресот се зголеми бројот на децата на возраст од 4 до 4,5 години кои имаат проблеми со пелтечењето.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close