0_Македонија.ПорталПолитикаХроникаХроника.Портал

Стратешки е добро да имаме набљудувачи во случаите на висока корупција, рече Маричиќ за најавениот ЕУ мониторинг на судски предмети

Стратешки е добро и за правосудството и за државата и системот воопшто да имаме еден фокус на набљудувачи коишто ќе имаат увид во тоа дали се постапува согласно законите и дали се постапува правично и врз основа на принципите на фер постапка во случаите на висока корупција, изјави на денешната прес-конференција министерот за правда Бојан Маричиќ, одговарајќи на новинарско прашање за најавниот ЕУ мониторинг на судски случаи од висока корупција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close