Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Стратешка автономија на ЕУ, e „одлична вест“ за Америка, вели Емануел Макрон

Со оглед, на Ковид-19, Емануел Макрон не може да патува во САД за да се сретне со претседателот Џо Бајден. Тој сепак избра да зборува од Елисејската палата пред избрана публика на експерти, од кои многу од Вашингтон, со цел да ја образложи европската стратешка автономија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close