ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Странски војски повикани на заедничката воена вежба Запад 2021 на руската и белоруската армија

Шефот на Генералштабот на вооружените сили на Русија, Валери Герасимов денеска изјави дела Министерство за одбрана упати покана до странските војски да учествуваат во заедничките стратешки воени вежби на руската и белоруската армија, наречени Запад 2021

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close