Дописници МКДХроникаХроника.Портал

Странски државјанин приведен поради поседување опојна дрога

Во петокот во 21,45 часот во Кичево, полициските службеници од ОВР-Кичево го привеле и го лишиле од слобода Б.Х.(28) од Германија со престој во Кичево. При преглед кај него била пронајдена марихуана.

Back to top button
Close
Close