ЕвропаЕвропа.Портал

Странците ќе можат да влезат во Шведска само со негативен ПЦР тест

транските посетители кои патуваат во Шведска ќе мора да покажат негативен тест за ковид-19 не постар од 48 часа, соопшти денеска шведската Влада.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close