СветСвет.Портал

Стотици Палестинци протестираа по смртта на критичарот на палестинските власти

Стотици демонстранти денеска се собраа во градот Рамала на Западниот брег и се обидоа да се приближат до седиштето на палестинските власти извикувајќи „Луѓето сакаат пад на режимот“, поради смртта на еден активист, критичар на режимот, по насилното апсење.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close