0_Web_Актуелно0_МИА Истражува.ПорталДописници СветМИА ИстражуваРепортажа

Стотици мигранти во Белгија штрајкуваат со глад и жед: „Подготвени сме да умреме“

Над четиристотини лица без официјални документи во Белгија денеска го започнаа 56-от ден од гладот на штрајкот прогласен на 23 мај. Штрајк прогласен по 3 месеци постојани протести.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close