Svet.SlajderСвет

Стотици илјади вакцини Астра Зенека произведени во Велика Британија биле извезени во Австралија

Лондон испрати стотици илјади дози на Астра Зенека против Ковида-19 во Австралија, но тоа е премолчено за да се избегнат какви било контроверзии во Велика Британија, објави Сиднеј морнинг хералд

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close