ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Стотици Британци побегнале од швајцарски ски центар поради карантин

Стотици Британци кои планирале да ги поминат своите одмори во швајцарското одморалиште Фербир, тајно ги напуштиле своите хотели, откако локалните власти наредија сите британски туристи да бидат ставени под 10-дневен карантин, јави ДПА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close