• среда, 29 ноември 2023

Спасовски во посета на Центарот за обука на МВР во Идризово

Спасовски во посета на Центарот за обука на МВР во Идризово

Скопје, 30 септември 2023 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски заедно со дел од раководството на МВР, денеска ќе го посети Центарот за обука на МВР во Идризово, каде што во тек е селекција на кандидати за полициски службеници.

Како што соопшти МВР, министерот по настанот ќе даде изјава за медиуми. нд/

Остани поврзан