• четврток, 21 септември 2023

Санкционирани 180 возачи во Скопје, 47 за брзо возење

Санкционирани 180 возачи во Скопје, 47 за брзо возење

Скопје, 6 јуни 2023 (МИА) - На територија на град Скопје изречени се вкупно 180 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 47 санкции, седум мерки за возење без возачка дозвола, шест санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл, соопшти МВР.

Изречени се 10 мерки за користење мобилен телефон при возење, 14 санкции за непрописно престигнување и обиколување, четири мерки за технички неисправни и нерегистрирани возила... Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. 

Можно е и ова да ти се допаѓа

Остани поврзан