• вторник, 28 ноември 2023

Најмалку еден загинат и тројца повредени во пукање во продавница во Охајо

Најмалку еден загинат и тројца повредени во пукање во продавница во Охајо

Колумбус, 21 ноември 2023 (МИА) - Најмалку едно лице загина, а три други се повредени во пукотница во продавница во Биверкрик, во американската сојузна држава Охајо, јави телевизијата WHIO.

Очевидци изјавија дека мажот отворил оган со автоматска пушка. Тројцата повредени се пренесени во блиската болница.

Полицијата во Биверкрик соопшти дека одговорила на пукањето и дека повеќе нема закана за безбедноста. Биверкрик е град со околу 46.000 жители сместен источно од Дејтон. рп/

Фото: МИА архива

Остани поврзан