• среда, 27 септември 2023

Приведен скопјанец баран со централна потерница      

Приведен скопјанец баран со централна потерница      

Скопје, 8 јуни 2023 (МИА) - Плицијата денеска на пладне на улицата „Отокар Кершовани“ во Скопје го лиши од слобода скопјанецот Р.Џ.(54).

Како што соопшти МВР, тој бил баран по централна потерница врз основа на наредба на Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од една година и шест месеци за сторено кривично дело по член 235 од Кривичниот законик.  

-Лицето ќе биде спроведено во надлежната казнено-поправна установа за издржување на казната, се наведува во соопштението. мд/са/

Фото: МИА архива 

Можно е и ова да ти се допаѓа

Остани поврзан