• петок, 29 септември 2023

Приведен разбојник во Кавадарци, следува пријава

Приведен разбојник во Кавадарци, следува пријава

Скопје, 21 мај 2023 (МИА) - На 20.05.2023 во 17.40 часот, полициски службеници од ОВР Кавадарци го лишиле од слобода П.К.(25) од Кавадарци.

Како што соопшти МВР, тој се сомничи дека околу 15.00 часот во с.Возарци физички го нападнал Д.Д.(47) во неговиот дом и му одзел пари и лични предмети.

Одземенот било пронајдено и вратено на сопственикот, а лицето било задржано во полициска станица. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава. нд/

Остани поврзан