• среда, 29 ноември 2023

Прес-конференција на министерката Петровска и генерал-мајор Грегори Најт (во живо)

Прес-конференција на министерката Петровска и генерал-мајор Грегори Најт (во живо)

Скопје, 25 септември 2023(МИА) – Прес-конференција на министерката за одбрана Славјанка Петровска и командантот на Националната гарда на Вермонт, генерал-мајор Грегори Најт, кој е во официјалната посета во земјава.

Остани поврзан