• среда, 07 јуни 2023

Пожар предизвикан од плински уред во скопски Карпош

Пожар предизвикан од плински уред во скопски Карпош

Скопје, 24 март 2023 (МИА) - Пожар предизвикан од плински уред попладнево избувнал во стан на улицата „Разловечко востание“ во Карпош 4. Повредени лица нема, причинета е материјална штета.

Командантот на Територијалната противпожарна единица на Град Скопје, Звонко Томески за МИА информира дека пожарот е изгаснат и дека на терен биле испратени три возила и осум пожарникари. бак/ев/ 

Остани поврзан